Geoblog.pl    zielonagora    Podróże    Monaco 14.05-23.05.2010    Lazurowe wybrzeze:)

Lazurowe wybrzeze:)

Francja
Francja, Marseille

W poniedziałek wybraliśmy sie dalej na południe zwiedzając Cannes i St. Tropez.
W Marsyli znalezlismy swietny apartamentowiec za 94Euro doba, takze na cztery osoby całkiem nieżle. Dwa poziomy w pełni wyposażona kuchnia, widok z tarasu na morze i góry:) podgrzewany basen do 25st, minuta na pieszo od morza:) http://www.adagio-city.com/ W okolicy pełno knajpek, piekarnia itp, itd lekarz, apteka...
Mielismy zostać max 2 dni i jechac dalej do Barcelony i Andory ale tak sie wszystkim spodobało ze zostaliśmy w sumie na 5 dni zwiedzając Marsylie bycząc sie na plazy i nad basenem. Luiza pierwszy raz w życiu jechała komunikacja miejską, autobusem którym o wiele łatwiej sie poruszać niz autem po zatłoczonych ulicahc Marsyli. 1,5 Euro za godzine jazdy za osobe. Sklepy z super cenami to Casino, bagietki 0,38Euro w porównianiu nawet do Intermarche 0,50.

Wszyscy odpoczeli i wyluzowali się, szczególnie Luizka która kompała sie nawet w basenie oczywiscie z wielka radochą. Pogoda też było jak dla nas exstra 27-30St C.:))
W porównainiu do Polski totalna Afryka.

20.03.2024 - 08.04.2024

07.02.2024 - 27.02.2024