Geoblog.pl    zielonagora    Podróże    USA i nie tylko... RTW polkólą polnocna :) 25.06-16.08.2018    Key West- najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalnych USA
2018

Key West- najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalnych USA

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Key West Division

Rano wypożyczamy Mustanga z Enterprise za 85$. Jak Ameryka to amerykański pojazd. Dziś kierujemy się w stronę Key West. Najpierw omijamy Miami 6-7 pasmowa autostrada następnie wjeżdżamy na malownicza drogę nr 1 która dojeżdżamy do samego Key West. W jedna stronę łącznie przejeżdżamy 180 mil. Wracamy wieczorem przejeżdżając jeszcze na spokojnie zwariowana Ocean Rd w Miami
Key West – miasto w Stanach Zjednoczonych, w archipelagu Florida Keys, port turystyczny nad Cieśniną Florydzką Znajduje się na wyspie Key West, północnej części Stock Island- Stock.geoblog.pl ma swoja wyspę na Florydzie :), Dredgers Key i Tank Island.
Uznawane za najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, 171 km na północ od Hawany i 208 km (260 km samochodem) na południowy zachód od Miami. Najmniejsza odległość od lądu Kuby wynosi 151 km. Wielkość wyspy, to 6,4 km długości i 3,2 km maksymalnej szerokości. Jako część Florida Keys, oddziela Ocean Atlantycki od Zatoki Meksykańskiej.
Florida Keys to archipelag około 1700 wysp leżący na południe od półwyspu Floryda. Tworzy on długi na 250 km łańcuch wysepek sięgający prawie wybrzeży Kuby, połączonych ze sobą słynną drogą US Route 1

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
marianka - 2018-06-29 08:58
Wow, auto wygląda ekstra i pasuje jak ulał do takiego road tripa! :)

zula - 2018-06-29 10:40
...ale pojazd ! 600 kilometrów pokonać to wyzwanie.
Zdjęcia wakacyjne a niektóre smaczne.
Wspomnienia powróciły jechałam autobusem i spędziłam 2 dni i dzisiaj aż mi się wydaje dziwne ,że dojechałam tak daleko...
Ciekawa jestem gdzie dalej?

migot
migot - 2018-07-03 22:53
No furka pierwsza klasa :)

Zasoby: 1016 wpisów1016 982 komentarze982 13480 zdjęć13480 37 plików multimedialnych37

20.03.2024 - 26.03.2024

07.02.2024 - 27.02.2024