Geoblog.pl    zielonagora    Podróże    Iceland 04-09.02.2016    Troche Arktyki
2016

Troche Arktyki

Islandia
Islandia, Þingvellir

Okazuje się ze na ponad polowe dróg na wyspie jest zakaz wjazdu autami z wypożyczalni w zimie...wow... no nic cos trzeba dzialac... po porannym a w zasadzie przed południowym spacerku po Reykjaviku, zakupach w Bonusie- tutaj ceny już w miarę normalne ruszamy w stronę Thingvellir. Opuszczając okolice miasta pomału zaczynamy czuć się jak ICE ROAD TRUCKERS, jazda w dosyć ekstremalnych warunkach, gdzie nigedzie zupełnie zaśnieżonymi drogami, mijając tylko od czasu do czasu jakieś auta przywołuje dosyć duże skoki adrenaliny... udaje się i dojeżdżamy do Parku Thingvellir- geologicznie miejsce wyjątkowe w swoim rodzaju na świecie. Stykają się tu dwie płyty geologiczne amerykanka i europejska a krawędzi ich styku są widoczne na powierzchni ziemi:) Zimno, bardzo dmucha ale widoki nadrabiają... Zachęceni pięknem natury postanawiamy ruszyć dalej w stronę gejzerów: Geysir i Stokkur, droga robi się jednak coraz bardziej ekstremalna, maksymalna prędkość jaka możemy rozwinąć nasza Toyota która niestety nie jest 4x4 to 50km/h i to wydaje się czasem za szybko. Warunki cały czas się pogarszają a jeden samochód na dachu w rowie, drugi zakopany na poboczu ostatecznie przyczyniają się ze jednak zawracamy ok 50 km przed gejzerami. Ostatecznie nie ma co wariować, i tak powrót zajmuje nam prawie dwie godziny i ok 17.30 wracamy do hotelu i akurat robi się już ciemno. Wieczorkiem robimy sobie dla relaksu spacerek centrum Reykjaviku. o 23 dzieciaczki padają.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zula - 2016-02-07 11:07
Terenowe samochody widać ,że w Islandii są koniecznością...ale tak czy siak zimowa atmosfera wyspy pokazała Wam swoje "uroki". Może uda się zobaczyć zorze polarną- biura organizują wycieczki autobusem - wyjazd z dziećmi jak dobrze pamiętam około 17 godz.
Co ja tam piszę wytrawnym Turystom przecież i tak wszystko sami zorganizują a nam przedstawią :)
pozdrawiam -w Bydgoszczy 10 i piękne słońce.

mmmw
mmmw - 2016-02-07 14:19
Czy Wy przypadkiem dopiero co nie wróciliście z Australii? Ale Wam dobrze:)))

zielonagora
zielonagora - 2016-02-08 00:00
@ZULA na zorze polujemy:) al. na razie bez sukcesu- za duże zachmurzenie...;(

@MMMW- a co tam... raz się żyje... :)

Pozdrawiamy

20.03.2024 - 08.04.2024