Geoblog.pl    zielonagora    Podróże    Gruzja,Azerbejdżan,Kazachstan 27.04-14.05.2018    Ałma- trip
2018

Ałma- trip

Kazachstan
Kazachstan, Alma-Ata

Po śniadaniu ruszamy w kierunku chyba najdłuższej ulicy w Miescie Abylai Khen Ave. Jezdzimy tez metrem, które jest dosyć głębokie i dosyć wypasione, pociągi ciche, wygodne czyste, perony szerokie czyściutkie. Odwiedzamy tez Park 28 Panfilow i Zenkow’s Cathedra która z zewnątrz jest w remoncie, zahaczamy tez o muzeum instrumentow. Jedzmy metrem na stacje Abay i idziemy w kierunku Independence Monument. Próbujemy tez podwózki ala taxi, stajemy przy drodze i zatrzymuje się koleś, pytamy o cel, uganiamy cenę i gostek podwozi nas pod Centrum Esential Mall przy Ritz Carlton- same mega wypasione sklepy najdroższych marek , ale tez normalne restauracje. Jemy obiad z widokiem na góry i skocznie narciarska, bierzemy na wynos sushi i wracamy Uberem do hotelu. Jeszcze basen, i dziś może uda się wcześniej spać…

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
jowa31
jowa31 - 2018-05-13 23:57
fajnie tam, ale nasz czas był ograniczony. Może następnym razem południe Kazachstanu. Czy będziecie w Astanie?- chyba zostawiłam tam baterie/ kabel do laptopa, pozdrawiam

zielonagora
zielonagora - 2018-05-14 12:40
Wracamy już ;(

marianka - 2018-05-16 04:02
Ależ kusicie tym Kazachstanem!

20.03.2024 - 08.04.2024

07.02.2024 - 27.02.2024