Geoblog.pl    zielonagora    Podróże    RTW- na zachód: Brazylia, Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Chile, Polinezja Francuska, Nowa Kaledonia, Vanuatu, Australia, Indonezja 26.11.207-23.01.2018    Objazd Bali
2018

Objazd Bali

Indonezja
Indonezja, Batur-Kalanganjar

Dziś bierzemy busa razem z kierowca i jedziemy na objazd wyspy. Startujemy o 8.30 i zaczynamy do indonezyjskiego show Barong and Kris Dance- mityczna walka dobra ze złem… trochę odlot ale fajnie było zobaczyć. Następnie jedziemy do plantacji Kawy Luwak. Male zwierzątka Luwaki połykają ziarna kawy a następnie je wydalają i w skrócie tak powstaje najdroższa kawa swita. Nie odmawiamy sobie spróbowania tego specyfiku i trzeb przyznać ze jest całkiem okey. Jedziemy tez zobaczyć wulkan Batur jeden z 9 na Bali z czego 7 nie aktywnych. Obok jest największy mount Aguni który ostatnio jest bardziej agresywny. Niestety pogoda dzis taka sobie i można powiedzieć ze nie widzimy wulkanów bo przysłaniają je chmury. Oglądamy jeszcze trasy ryżowe obok miejscowości Ubudi zajeżdżamy do Świątyni Holy Water Tample. Ok. 18 wracamy do hotel

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
marianka - 2018-01-21 21:31
Luwaki są super :)

zula - 2018-01-22 09:17
Zobaczenie specjalistów od najdroższej kawy to ciekawe doświadczenie a jeszcze trzy łyki to przeżycie! Nie ukrywam, że ciekawa jestem ile kosztowała malutka filiżanka kawy?
Pewno poszłabym śladem dzieci i wybrałabym kokos!...z racji skojarzeń produkcji...
Ciekawy dzień- bardzo!

zula - 2018-01-22 09:21
...a flaga ma układ tak jak Monaco! Ciekawe.

zula - 2018-01-22 09:23
Z emocji pewno jeden wyraz powtarzałam zbyt wiele razy!
Przepraszam :)

zielonagora