Geoblog.pl    zielonagora    Podróże    Jordania, Izrael 29.04-08.05.2017    Spektakularna Petra i niesamowita Wadi Rum
2017

Spektakularna Petra i niesamowita Wadi Rum

Jordania
Jordania, Petra

Nasz kierowca wiezie nas do Petry… co za spektakularne miejsce i to pod względem widoków, odczuć, klimatu i magii… cena za wejście ( 50 JOD za osobę) zawrotna ale warto. Można poczuć się naprawdę niezwykle.. jedyny minus to konie, osiołki i wielbłądy biegające miedzy ludźmi i strzelające kupsztale gdzie popadnie ale co zrobić taki lajf.  jedno z najlepszych i najpiękniejszych miejsc w jakich byliśmy. Spędzamy tam pol dnia przechodząc łącznie ponad 15 km.
Po południu dniu jedziemy jeszcze na niesamowita pustynie Wadi Rum gdzie przez ok. 3 godziny jeździmy po niej terenówką (marzenie synka spełnione) i na koniec podziwiamy zachód słońca na pustyni. W obu przypadkach jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słow. Wieczorem cali w piachu wracamy do hotelu. Dziś policja zatrzyma nas tylko 2 razy…

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
genek
genek - 2017-05-06 00:05
Petra i Wadi Rum w jeden dzień to trochę jak .... i .... w jedną noc. Tempo kosmiczne i to lubię:)

zula - 2017-05-06 07:14
Wszystko wygląda jak z bajki!
Zdjęcia śliczne i będzie co wspominać za 50 lat!
:-)
Bardzo podoba mi się plansza z krokami - coś nowego!

robas
robas - 2017-05-06 15:22
Tak po cichu liczyłem, że jak Jordania to Petra będzie. Super foty

mirka66 - 2017-05-06 22:56
Ah jak cudownie.Piekna Petra.Super fotki .Śliczny zachód słońca.

20.03.2024 - 08.04.2024

07.02.2024 - 27.02.2024