Geoblog.pl    zielonagora    Podróże    Białorus 20-25.05.2014    Minsk

Minsk

Białoruś
Białoruś, Minsk

Minsk i Białoruś zaskoczyły nas bardzo pozytywnie. Wszędzie bardzo czysto i spokojnie. W Mińsku dużo zieleni, fontann, parków, skwerów placów zabaw. Miasto zadbane, czyste i bardzo ładne. Ludzie bez pospiechu, mili, zadowoleni, uśmiechnięci. Jest wszystko co potrzebne do życia, od taniej benzyny, po wszelakie produkty międzynarodowych korporacji. Widzieliśmy w Mińsku salon Porsche i Harley Davidson! Auta jeżdżące po miśku to pełen przekrój tak jak wszędzie: lady, stare audi ale tez BMW x6, Porsche, Mercedesy czy Bentleye. Piękne centra handlowe z zagranicznymi markami, niezliczone kawiarnię i restauracje. Ceny zbliżone do Polskich może nawet trochę drożej, chociaż dziś w samym centrum zjedliśmy obiad za nasza czwórkę z napojami za 200000 BYR czyli ok 65PLN.
Wczoraj do naszego domku zawitał gospodarz z winem, piliśmy za zdrowie i szczęśliwe życie nas wszystkich i naszych dzieci, i za to żeby nie było wojny! Wojny nikt nie chce...
Mieliśmy i wydaje nam się ze wielu ludzi ma bardzo mylne odczucia i wrażenie na temat Białorusi, Mińska i Białorusinów, byliśmy tu zaledwie klika dni, ale wrócimy na pewno z zupełnie innym nastawieniem niż z tym którym tu przyjechaliśmy.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
Eugene
Eugene - 2014-05-24 10:48
Wychodzi na to, że życie w Mińsku wygląda jak w wielu miastach u nas. Tylko nie wiadomo jak się żyje za Mińskiem?

genek
genek - 2014-05-24 11:08
Super ze udało Wam się zostać dlużej niż tylko weekend

irena2005n
irena2005n - 2014-05-25 08:14
nie spodziewałam się....

zielonagora
zielonagora - 2014-05-25 21:06
Eugene- pewnie tak samo albo być może nawet lepiej jak na polskich wsiach

Zasoby: 1017 wpisów1017 985 komentarzy985 13519 zdjęć13519 37 plików multimedialnych37

20.03.2024 - 27.03.2024

07.02.2024 - 27.02.2024