Geoblog.pl    zielonagora    Podróże    Karaiby 14.12.2018-05.01.2019    Kralendijk- Bonaire
2018

Kralendijk- Bonaire

Antyle Holenderskie
Antyle Holenderskie, Bonaire

Po nocy, całym dniu i kolejnej nocy dopływamy do Bonaire.

Należąca do Holandii wyspa na Morzu Karaibskim u wybrzeży Wenezueli, wchodząca w skład Małych Antyli. Razem z wyspami Arubą i Curaçao tworzą grupę wysp ABC.
Na podstawie reformy konstytucyjnej Królestwa Niderlandów, 10 października 2010 Antyle Holenderskie przestały istnieć, a Bonaire stało się holenderską „gminą zamorską”
Wyspy ABC – popularne określenie trzech wysp Aruba (179 km²), Bonaire (294 km²) i Curaçao (444 km²). Wyspy położone są na Morzu Karaibskim u północnych wybrzeży Wenezueli, stanowią część Małych Antyli.
Wyspy ABC należą do Holandii i wchodzą w skład trzech terytoriów: Aruba, Bonaire i Curaçao.

Parkujemy statek :) i wychodzimy na lad… pogoda piękna, wyspa tez. Kolor wody jest powalający. Ogarniamy: Salt Lake, Flamingi i na koniec snurkujemy w przeczystej wodzie. Na koniec dnia spacerek wybrzeżem Kralendijku.
Wyspa trochę przypomina nam Reunion, nie ma piaszczystych plaż… w większości otoczona skalami. Podobno raj dla nurków

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
genek
genek - 2018-12-24 23:46
GIT! U Was i u nas pewnie tyle samo Celcjuszy ;) tylko u nas ten cholerny -

zula - 2018-12-25 12:21
Przepięknie !
Życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenia :)

20.03.2024 - 08.04.2024

07.02.2024 - 27.02.2024