Geoblog.pl    zielonagora    Podróże    Gruzja,Azerbejdżan,Kazachstan 27.04-14.05.2018    witamy w Gruzjii
2018

witamy w Gruzjii

Gruzja
Gruzja, Kutaisi West

Luizka wczoraj napisała test trzeciklasisty, wszystkie bilety lotnicze sa, plan ogólny jest zatem ruszamy. Z przed domu startujemy o 5.45 żeby dokładnie po 1,5H podjechać na McParking przy Schonefeld. 18dni 76 EUR. Następnie 15 mniut autobusem na lotnisko i o 9.30 wzbijamy się w powietrze WizzAir: bilety po 100 Euro. Po dokładnie 3 godzinach i 20 minutach lądujemy na lotnisku w Kutaisi. Przestawiamy zegarki +2h i mamy już 15. Gostek z hotelu czeka i ruszamy w strone miasta. Ruch prawostronny ale bardzo dużo aut ma kierownice również po prawej stronie- nasz tez. Dosłownie sekundowy check-in w West Tower Hotel, szybkie ogarniecie i ruszamy do centum. Pogoda znacznie lepsza niż w Polsce bo 29 stopni. Jedziemy autobusem nr 1 do samego centrum za 1PLN . Tam testujemy gruzińska kuchnie, ogarniamy centrum miasta, obiad tu, kawka tam, idziemy pod góre do Bagratis Cathedral i po drodze widzimy samochód na polskich tablicach rejestracyjnych, machamy do niego wesoło, auto się zatrzymuje i gostek proponuje nam podwózkę z której korzystamy bo mięliśmy jeszcze z 20 minut z buta pod gore. Tam widok na panoramę Kutasiti i bardzo fajna katedra, ponad godzinę jeszcze w restauracji i ok. 22 taksówką za 7,5PLN wracamy do hotelu

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zula - 2018-04-28 07:22
Dzięki Waszej wędrówce mogłam wspomnieć swój krótki pobyt w Kutaisi.
Zdjęcia potraw pyszne lecz widoki nocne na katedrę i miasto przepiękne!
Pozdrawiam

20.03.2024 - 08.04.2024